آشنایی با دستگیره رزت

دستگیره دو تکه رزت به همراه لیست قیمت ، دستگیره درب دو تکه

دستگیره رزت چیست ؟

دستگیره درب طرح رزت از مدل های دستگیره دو تکه می باشد که قسمت دستی و کلید خور آن جداگانه می باشد و از زیبایی و ظرافت خاصی برخوردار می باشد. بدون آنکه متوجه باشیم دستگیره وسیله ای است که هر روز چندین بار از آن استفاده میکنیم پس انتخاب دستگیره مناسب برای درب هم از بابت کیفیت و هم از بابت زیبایی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. این دستگیره ها برای افرادی که اهمیت زیادی به طراحی داخلی و دکوراسیون می دهند یکی از انتخاب های اولیه است که در انواع رنگ های زیتونی، کروم، استیل مات، طلایی، کافه ای و.. موجود می باشند. برای اطلاع از قیمت دستگیره درب چوبی دو تکه یا همان دستگیره رزت با ما تماس بگیرید.

دستگیره رزت

اکثر مشتریان تصورشان براین است که دستگیره دوتیکه ( روزت ) مقاومت کافی نسبت به دستگیره پلاک را ندارد و زود از روی درب کنده می شود. اما این تصور کاملا اشتباه است! متاسفانه نصاب ها با عدم نصب پیچ فیکس دستگیره باعث این اتفاق میشوند. چنانچه از قفل مخصوص روزت استفاده شود و پیچ های فیکس دستگیره بسته شود دستگیره دوتیکه به هیچ عنوان کنده نخواهد شد. 

دستگیره دو تکه و کاربردهای آن

دستگیره دو تکه  به واسطه طراحی خاصی که دارد برای استفاده در درب‌های ضد سرقت یا درب‌های سرویس بهداشتی گزینه مناسبی می‌باشد.این دستگیره به دو صورت سوییچی و کلیددار ارائه می‌شود. دستگیره ­های دو تکه‌ای که به صورت سوییچی طراحی شده است از سمت داخل دارای یک سوییچ برای بسته شدن است و از سمت بیرون این سوییچ به هیچ عنوان مشاهده نمی‌شود؛ بنابراین درب سرویس‌های بهداشتی که تنها از یک سمت قفل می‌شوند می‌توانند محل مناسبی برای نصب این دستگیره دو تکه باشند.

نحوه نصب دستگیره دو تکه

 1. در ابتدا بسته به بلندی درب جایگاه مناسب دستگیره تعیین میشود که معمولا  بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ سانتی متر از پایین درب فاصله دارد.
 2. پس از پیدا کردن جایگاه مناسب برای دستگیره نقطه را علامت گزاری کرده با نوار چسب کاملا علامت گذاری میکنیم که دو طرف درب در یک راستا و یکسان باشند.در این مرحله با توجه به قفلی که انتخاب کردیم و میخواهیم روی درب نصب کنیم سایز مقطع یا در واقع همان وسط آکس را روی درب اندازه می زنیم.
 3. سپس جای چهارسوی دستگیره یا در واقع همان شافت دستگیره را روی درب را به اندازه حدودا ۲۰ میلیمتر سوراخ میکنیم.
 4. پس از ان جای سیلندر را در قسمت مربوطه سوراخ میکنیم به طوری که سیلندر از ان رد شود (حدود ۳۰میلیمتر)
 5. محور ۴ پهلو را بصورتی که شیار بیضی شکل ان به سمت پایین باشد را از قفل عبور میدهیم.
 6. دراین مرحله ۴ سمت قاب زیر روزت را جهت پیچ های نصب روزت سوراخ میکنیم و پیچ ها را ۴ سمت شاسی محکم میکنیم که دستگیره را محکم نگه دارد.
 7. در این مرحله دستگیره و روزت مورد نظر را از روی چهار پهلو عبور داده و روی پایه فلزی بگونه ای که خار روی پایه فلزی در موقعیت تعبیه شده داخل پلاک روزت قرار گیرد نصب میکنیم و سپس پیچ الن تعبیه شده در زیر پلاک روزت را به وسیله اچار آلن محکم میکنیم.

جهت نصب پلاک روزت سوییچی تمامی مراحل فوق را به وسیله سیلندر انجام میدهیم به این صورت که سیلندر را در جای مورد نظر که از قبل سوراخ شده قرار میدهیم و ۴ سمت  قاب زیر روزت را با استفاده از پیچ ها و اچار الن محکم میکنیم و قسمت روزت دستگیره را هم نصب می کنیم.

ارسال نظر


 • نعیمی (دو شنبه, 26 مهر 1400 ساعت 17:35:40)
  دستگیره های درب مدل دو تکه بسیار شیک و زیبا هستند. شما محصولات متنوعی و با کیفیتی در این زمینه دارید. چطور میتونم لیست قیمت ها رو تهیه کنم؟

  • مدیر سایت (شنبه, 01 آبان 1400 ساعت 13:55:05)

   سلام و عرض ادب. برای اطلاع از لیست قیمت محصولات و اطلاع از مشخصات کامل هر محصول با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. همکاران ما شما را راهنمایی خواهند نمود.