منو
بهترین مغزی قفل درب ضد سرقت آپارتمان

قفل ضد سرقت از مهمترین و اصلی ترین یراق نصب شده بر روی دربهای ورودی ساختمان است. یکی از اجزای اساسی این قفلها، سیلندر و یا مغزی آن است. 

بازرگانی اسپیناس یراق پایتخت
بازرگانی اسپیناس یراق پایتخت

ساختار درب ضد سرقت از اجزا و پیچیدگی‌های خاصی تشکیل شده است که هر یک وظیفه‌ای را در قبال نحوه عملکرد صحیح ایفا می‌نماید. درب ضد سرقت برای اینکه عملکرد مطلوبی را ارائه دهد، لازم است که از یک قفل و مغزی دارای کیفیت بهره‌مند باشد. دربهای ضد سرقت بیشتر به عنوان درب آپارتمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مغزی قفل یا سیلندر قفل درب ضد سرقت، قسمتی است که کلید در آن قرار می‌گیرد و بواسطه چرخاندن کلید، قفل فعال یا غیر فعال می‌شود.

به منظور انجام سفارش و خرید بهترین مغزی قفل درب ضد سرقت، می‌توانید با کارشناسان فروشگاه تخصصی اسپیناس یراق ارتباط بگیرید.

مشاهده محصولات: قفل درب

آشنایی با مغزی یا سیلندر قفل درب ضد سرقت

هر یک از انواع درب ضد سرقت، به منظور جلوگیری از سرقت و ورود افراد غیرمجاز و برقراری امنیت در انواع محیط‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. تمامی اجزا تشکیل دهنده درب دارای اهمیت می‌باشند اما اهمیت و اولویت برخی از این اجزا به نسبت سایرین، غیر قابل انکار است.

یکی از این اجزا بسیار مهم، قفل ضد سرقت است که قلب درب محسوب می‌شود و بسیار طبیعی است که بدون یک قفل خوب و کارامد، عبور از درب بسیار آسان است و این نوع درب، به لحاظ امنیتی تفاوتی با درب‌های معمولی نخواهد داشت.

علاوه بر این، بدون قفل، کارایی و عملکرد سایر اجزا نیز دچار اختلال می‌شود. به عنوان نمونه در صورتی که از قفل ایمن و محکمی برای درب استفاده نشده باشد، دیگر لایه فولادی درب، مانعی برای ورود سارقان به منزل یا محل کار نمی‌باشد. از این رو، قفل یکی از مهم‌ترین اجزای درب است که هنگام انتخاب و خرید لازم است به آن توجه بیشتری داشته باشید.

بهترین مغزی قفل درب ضد سرقت

مغزی درب دارای مدل‌ها و جنس‌های مختلفی است که از طریق انتخاب بهترین مغزی قفل، احتمال شکستن قفل و باز کردن درب توسط سارقان به کمترین حد ممکن می‌رسد. نکته حائز اهمیت این است که بهترین مغزی قفل درب ضد سرقت باید متناسب با نوع درب انتخاب شود تا دغدغه و نگرانی بابت شکستن و باز شدن قفل وجود نداشته باشد. بهترین مغزی قفل درب آپارتمان معمولا از جنس فولاد بوده و در برابر اسید بسیار مقاوم است.

 

انواع مغزی درب ضد سرقت

انواع مختلف مغزی برای درب ضد سرقت با جنس‌های مختلفی همچون فولاد، برنج، چدن و سرب ساخته می‌شوند. هر سیلندر قفل به لحاظ اجزا به پنج بخش تقسیم بندی می‌شوند از قبیل:

 • توپی
 • ساچمه
 • بدنه
 • زبانه
 • فنر

در مقابل، سیلندرها نیز به لحاظ نوع کلید به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند همچون:

 1. سیلندر معمولی
 2. سیلندر کامپیوتری
 3. سیلندر چهارسو
 4. سیلندر سرویسی
 5. سیلندر آپارتمانی
 6. سیلندر دو شیار
 7. سیلندر ناودانی

معرفی بهترین برند مغزی قفل درب ضد سرقت

پس از اینکه با ماهیت و انواع مغزی درب ضد سرقت مورد استفاده در دربهای ساختمانی آشنا شدید، لازم است راجع به انواع برندهای مغزی درب ضد سرقت نیز اطلاعاتی داشته باشید.

برند بهریزان ایران

از جمله بهترین برندهای تولید کننده مغزی قفل درب، می‌توان به برند بهریزان ایران اشاره نمود که بهترین مغزی قفل درب ضد سرقت را با بالاترین کیفیت ارائه می‌نماید.

هر یک از سیلندرهای تولیدی برند بهریزان از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و در نتیجه ایمنی بالایی را برای محیط مدنظر فراهم می‌کند.

برند منیر ایران

برند منیر ایران را نیز می‌توان به عنوان بهترین تولید کننده مغزی قفل درب ضد سرقت، معرفی نمود که انواع سیلندرهای قفل را با تنوع بسیار و بهترین متریال عرضه می‌دارد.

برند ایزو ایتالیا

برند ایزو نیز از جمله بهترین برندهای تولید کننده سیلندر و قفل خارجی است که انواع مختلف مغزی و سیلندر را در جنس‌ها و مدل‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌دارد.

برند ای جی بی

برند ای جی بی از دیگر برندهای ایتالیایی است که در زمینه تولید بهترین مغزی قفل درب ضد سرقت، محصولات خود را عرضه می‌دارد. این برند به عنوان بهترین مارک سیلندر قفل خارجی شناخته می‌شود. با نصب این سیلندر، نگرانی بابت احتمال شکسته شدن یا سرقت نخواهید داشت.

برند تسا

برند تسا برند اسپانیایی است که تولید کننده انواع مغزی قفل درب ضد است و محصولات خود را با کیفیت بسیار زیاد و با جنس مختلف همچون برنج، فولاد و چدن ارائه می‌دارد.

جمع بندی

در این مطلب از فروشگاه تخصصی اسپیناس یراق به بررسی مغزی یا سیلندر قفل درب ضد سرقت پرداختیم و شما را با ویژگی‌های بهترین مغزی قفل درب و بهترین برند آشنا نمودیم.

همانطور که اشاره نمودیم، مغزی قسمت مهمی از درب ضد سرقت است که کلید در آن قرار می‌گیرد و باز و بسته کردن درب را فراهم می‌نماید. در صورتی که مغزی قفل درب ضد سرقت از کیفیت بالایی برخوردار باشد، احتمال باز شدن یا شکسته شدن توسط سارقان بسیار پایین می‌باشد.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید