منو
بررسی علت بسته نشدن قفل کله گاوی
بازرگانی اسپیناس یراق پایتخت
بازرگانی اسپیناس یراق پایتخت

افرادی که در ساختمان های مسکونی و یا حتی تجاری زندگی می کنند، قطعاً برای یک بار هم شده با مشکل باز یا بسته نشدن درب ورودی ساختمان مواجه شده‌ اند. دلیل این مشکل می‌ تواند به خاطر وجود خرابی و یا آسیب دیدن قفل باشد. با توجه به این که قفل برقی درب حیاط در مدل ها و شکل های مختلف طراحی و تولید می شود، قابلیت نصب بر روی انواع درب های ورودی ساختمان ها را دارند. قفل کله گاوی به عنوان قفل درب حیاط، پارکینگ و درب نفر رو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بعد از نصب قفل های برقی ممکن است، به مرور زمان مشکلاتی برای قفل ها به وجود بیاید، که دیگر نتوانید قفل را ببندید. در این موارد عیب یابی و تعمیر قفل برقی در صورت خرابی یکی اقداماتی می باشد، که باید افراد نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنند. برای این که با علل بسته نشدن قفل برقی و کله گاوی درب حیاط آشنا شوید، با ما همراه باشید، تا به بررسی نکات مهم در این مورد بپردازیم.

علت بسته نشدن قفل برقی سیزا و قفل کاویان

قفل کله گاوی به عنوان یکی از مدلهای قفل های دکمه‌ ای می باشد، که جایگزین قفل های زنجیری قدیمی شده‌ اند. این نوع از قفل های برقی در مدل های مختلف طراحی و برای فروش به بازار عرضه می شوند. از معروف ترین برندهای تولید کننده ی این قفل ها می توان به قفل برقی سیزا، قفل برقی یوتاب و قفل برقی کاویان اشاره کرد. اگر قصد نصب قفل ضد سرقت و امن بر روی درب ورودی ساختمان ها را دارید، بهترین گزینه برای خرید، قفل برقی سیزا می باشد. گاهی اوقات ممکن است، به خاطر به وجود آمدن برخی از مشکلات نیاز باشد، تا قفل تعمیر شود. برای تعمیر قفل در این موارد باید از برق کارها کمک بگیرید.
نکته ی مهمی که در مورد این قفل ها وجود دارد، این است، که دارای عملکرد وابسته به برق می باشد، و ممکن است، با به وجود آمدن ایراد و مشکل نسبت به تعمیر قفل برقی سیزا اقدام کنید. در مورد نوع کارکرد این نوع قفل هم باید بگویم، که به صورت اتصال برقی به آیفون تصویری منزل می‌ باشد، با زدن دکمه ورود بر روی آیفون درب حیاط باز می‌ شود. انواع مدل‌ های قفل برقی با برندهای مختلفی چون سیزا، ایزو، کاویان یوتاب و... در بازار موجود می‌ باشد. هنگام نصب قفل برقی سیزا باید برق آن وصل شده باشد، تا با زدن دکمه، آیفون به راحتی درب باز شود. پس در مواردی که شما دکمه ی آیفون را فشار می دهید، ولی قفل باز نمی شود، باید سیم را بررسی کنید، که داخل محفظه فرو رفته باشد.
قفل برقی کاویان (قفل کله گاوی و یا قفل لاک پشتی) مناسب برای نصب بر روی درب های راست گرد و چپ گرد، انواع درب های ورودی ساختمان (نفررو) یا انواع درب های پارکینگی (بازویی) می باشد، و دیگر نیازی نیست که مانند قفل های حیاطی قدیمی از قفلی استفاده کنید که هم جهت با مسیر باز شدن درب شما را داشته باشد.
حال به بررسی دلایل بسته نشدن قفل برقی درب حیاط می پردازیم. زمانی که این اتفاق می افتد، دیگر نباید انتظار داشته باشید، که بتواند امنیت کامل را ایجاد کنند. شایع‌ ترین علل بسته نشدن قفل درب شامل موارد زیر می باشد.

مشکل در زبانه قفل

مشکل در زبانه قفل از جمله مهم ترین مواردی محسوب می شود، که باعث می شود، قفل برقی درب حیاط بسته نشود. زمانی که این اتفاق می افتد، معمولاً مشکلی فیزیکی در زبانه قفل مانند استهلاک و زنگ‌ زدگی باعث می‌ شود، این قطعه نتواند عملکرد درستی داشته باشد.

آسیب دیدگی فیزیکی 

شرکت هایی که در این زمینه در حال فعالیت هستند، برای محصولات خود ضمانت و گارانتی در نظر می گیرند. این موضوع با توجه به عمر مفید دستگاه تعیین می شود.

علت بسته نشدن قفل کله گاوی درب حیاط

مشکل در نصب قفل برقی کله گاوی

برای این که بعد از نصب قفل برقی با مشکل رو به رو نشوید، باید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. با توجه به این که برای نصب ممکن است، به ابزار و تجهیزات خاصی نیاز باشد، لازم است، از افراد باتجربه کمک بگیرید. از جمله نکات مهمی که باید هنگام نصب به آن ها توجه شود، این است، که به اندازه‌ گیری‌ ها و تعیین دقیق محل نصب قفل و قرارگیری زبانه توجه کنید. در صورتی که به این مسئله توجه نشود، می تواند یکی از دلایل بسته نشدن قفل برقی درب حیاط باشد. هم چنین در مواردی که در تعیین محل نصب قفل دقت کافی را نداشته باشید، این مسئله با گذشت زمان دچار مشکل می شود.
زمانی که تعمیر کار برای تعمیر قفل برقی به منزل شما می آید، باید با بررسی مواردی مانند کنترل محل زبانه، کنترل وضعیت زبانه از نظر عدم استهلاک و زنگ‌ زدگی، اطمینان از رگلاژ درست در و تنظیم صحیح قطعات مانند لولاها و…، اطمینان از مناسب بودن و مرغوبیت قفل برقی و قطعات آن، اطمینان از اندازه‌گیری و نصب صحیح علت بسته نشدن قفل را پیدا و نسبت به رفع آن اقدام کنید.

 

رگلاژ دربی که قفل کله گاوی بر روی آن نصب شده است.

اگر برای رگلاژ کردن دربی که بر روی آن قفل نصب شده است، اقدامات مورد نیاز انجام نشود، نمی‌ تواند به آسانی جا به جا شود، و حرکت آن روان نخواهد بود. در مواردی که رگلاژ درب به درستی انجام نمی شود، خیلی سفت است، و حرکت آن به سختی صورت می‌ گیرد. زمانی که حرکت درب روان نباشد، می تواند بر روی عملکرد قفل تأثیر گذار باشد.

تعمیر قفل برقی کله گاوی

زمانی که قفل نصب شده بر روی درب دچار مشکل می شوند، برای تعمیر قفل کله گاوی در مرحله ی اول باید نسبت به عیب یابی قفل اقدام کنید، تا مشخص شود، که علت مشکل به وجود آمده چیست؟ تا بتوانند نسبت به تعمیر قفل اقدام کنند. نکته ی مهمی که باید در این مورد به آن توجه داشته باشید، این است، که برای تعمیر قفل برقی کله گاوی از افراد متخصص و باتجربه کمک بگیرید، تا با مشکل جدیدی رو به رو نشوید. تعمیر درست و به موقع قفل باعث می شود، تا از به خطر افتادن امنیت درب ها و محیط‌ های گوناگون جلوگیری شود.

 

مراحل عیب یابی قفل

 1. در ابتدای کار باید از متصل بودن درست درب به چارچوب مطمئن شوید، تا درب بتواند خوب باز و بسته شود. هم چنین انتخاب لولاهای مناسب، رنگ مناسب برای در و محلول لاکتیت که پوشاننده ی نقص های روی دیوار می باشد، می تواند بر روی سیستم قفل در تاثیر بگذارد. 
 2. بهتر است، از کابل های عریض تر از 0.2 میلی متر استفاده کنید. این کابل ها نمی توانند جریان الکتریکی مورد نیاز برای قفل شدن در را تامین کنند. در حالت قفل در ولتاژ آن را اندازه بگیرید.

توجه: برای هر در از باتری بک آپ استفاده کنید، تا در مواقعی که جریان برق قطع شد، موثر باشد، و بتواند انرژی الکتریکی را به صورت همه روزه تأمین کند.

 1.  توجه داشتن به عملکرد درست و صحیح درب
 2.  در صورت وجود ذرات چربی بهتر است، قفل را عوض کنید.
 3. در صورت بسته شدن درب به سرعت باید پیچ را تنظیم کنید.

 

راهنمای نصب قفل کله گاوی

 • برای نصب قفل کله گاوی باید در ابتدای کار قاب فلزی آن را جدا کرده، و سپس پیچ‌ گوشتی را داخل قسمت کناری ضامن اهرم می‌ کنیم، و قفل را به شکل کتابی باز می‌ کنیم.
 • حال می توانید مکان جاگیری سیلندر خارجی را تنظیم کنید. (توجه: فاصله این قطعه از لبه درب باید بین 50 تا 80 میلی‌ متر باشد.)
 • زمانی که به این مرحله رسیدید، باید از دفترچه ی راهنمای موجود در بسته بندی قفل، قفل را بر روی درب پیچ کنید. در برخی از موارد نصاب برای این که بتوانید سطح ایمنی و امنیت را بالا ببرد، به جای پیچ کردن قفل حیاط، از روش جوش دادن استفاده کند. بعد از جوش دادن و یا پیچ کردن قفل روی درب، باید سیم‌ های آیفون یا شاسی که قرار است، درب را با آن باز کنیم، را در جای مناسب در داخل قفل ببندیم.
 • بعد از اتمام تمام مراحل ذکر شده باید قاب فلزی قفل را در جای مخصوص خودش مجدداً نصب کنید. نکته‌ ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است، که ممکن است، قفل کمی در جای خودش تکان بخورد. این موضوع مسئله ی مهمی محسوب نمی شود، و طراحی آن به این شکل است، و تا حدی این لغزش می‌ تواند خطای نصب ما را بگیرد.
 • هم چنین باید به این نکته ی مهم توجه داشت، که قفل حیاطی ساده و کله گاوی دارای تفاوتی نسبت به هم می باشد، در مکانیزم زبانه هر کدام است. در مدل کله گاوی، زبانه قفل، میله مقابلی را به شکل چنگکی می‌ گیرد، ولی در قفل حیاطی ساده برقی، زبانه‌ ها به‌ صورت متداولی که اغلب آن‌ ها را می‌ بینیم کار می‌ کنند.

 

نکات مهم نصب قفل برقی کله گاوی

 1. قفل برقی کله گاوی مناسب برای نصب برای درب‌ هایی که جک آرام‌ بند دارند، گزینه ی مناسبی محسوب می شود.
 2. این نوع از قفل ها دارای یک شاسی برای باز کردن درب از داخل می باشند.
 3. قفل برقی منجر به راحت‌ تر باز و بسته شدن آن می شود، و همین‌ طور بالا بودن سطح امنیت این قفل‌ ها نسبت به قفل‌ های مکانیکی است.

ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید