منو
راهنمای نصب جک آرام بند درب

جک آرام بند یراقی است که با نصب آن می توان از بسته شدن محکم درب جلوگیری نمود. در این آموزش همراه ما باشید.

بازرگانی اسپیناس یراق پایتخت
بازرگانی اسپیناس یراق پایتخت

جک آرام بند از جمله یراق آلاتی است که بیشتر بر روی درب ورودی ساختمان و درب حیاط نصب و مورد استفاده قرار می گیرد. این یراق آلات از بسته شدن شدید درب و ایجاد ضربه های شدید به آن جلوگیری می کنند. بسته شدن محکم درب علاوه بر ایجاد صدای های مزاحم می تواند موجب آسیب رسیدن به بدنه درب، قفل و سایر یراق آلات و تجهیزات نصب شده بر روی درب شود. جک آرام بند را می توانید بر روی انواع درب چوبی، درب حیاط و درب ورودی ساختمان نصب نمایید. در این مطلب قصد داریم شما را با روش صحیح و اصولی نصب جک آرام بند درب آشنا سازیم.

برای خرید و اطلاع از قیمت آرام بند درب با ما در اسپیناس یراق پایتخت تماس بگیرید. 

نصب جک آرام بند درب

نصب جک آرام بند درب

هدف از نصب جک آرام­ بند، بسته شدن درب به صورت آهسته و خودکار است. معمولا با نصب جک آرام­ بند، درب با یک سرعت مشخص بسته می شود. برخلاف ظاهر کوچک آن، نقش مهمی در افزایش کارایی درب‌ و راحتی استفاده کننده دارد. برای نصب جک آرام بند مراحل زیر را دنبال نمایید:

  1. در ابتدا 4 سوراخ روی درب برای آرام­بند و 2 سوراخ بر روی چارچوب درب برای پاشنه بازویی مشخص نمایید.
  2. پس از تعیین محل دقیق پیچ‌ها، آن‌ها را با دریل سوراخ کنید. این محل‌ها برای نصب نیم‌ بازوهای اصلی و بالایی است.
  3. نصب نیم بازوی اصلی و بالایی دستگاه آرامبند : پس از تعیین محل و سوراخ کردن با دریل نوبت نصب آرامبند است. ابتدا بازوی دستگاه را از محل زانویی جدا کرده و نیم بازوی بالایی را نصب می کنید. سپس نیم بازوی اصلی آرامبند را به کمک پیچ مربوطه به آرامبند در جهت صحیح نصب می کنیم.  بدنه آرامبند را در جای مربوطه بر روی درب نصب می نماییم.

  4. بازوی اصلی در قسمت بالای آرام ­بند به صورت عمود بر درب سوار شده و این بازوی آرام­بند با واشر یا پیچ محکم نمایید.

  5. پس از اتصال ساعد بازویی به بازوی اصلی، طول ساعد بازویی طوری تنظیم می‌ شود که ساعد بر قاب درب عمود باشد. (اگر قفل درب از نوع معمولی باشد، نیم‌ بازوی بالایی را کاملا عمود به چهارچوب درب نصب نمایید و اما اگر قفل درب از نوع برقی باشد، به دلیل آن‌ که نیاز به یک ضربه‌ ی نهایی برای بسته شدن دارد، باید نیم‌ بازوی بالایی را به حدی بچرخانید تا به نیم‌ بازوی اصلی برسد.)

  6. در مرحله آخر سرعت آرام­بند و سرعت بسته شدن درب تنظیم خواهد شد.

به این نکات در زمینه نصب جک درب توجه نمایید:

  • محل سوراخ پیچ‌ ها بر مبنای وزن و ابعاد درب متفاوت است. بنابراین بهتر است نصب آرام بند درب را به یک فرد ماهر بسپارید.
  • در فصل گرم و سرد سال، روغن موجود در بدنه آرام­بند منبسط و منجمد می‌ شود و این موضوع باعث ایجاد اختلال در سرعت باز و بسته شدن درب می شود. برای حل این مشکل کافی است پیچ تنظیم سرعت را سفت و یا شل نمایید.

 

 

نصب آرام بند برای انواع درب

نصب آرام بند برای درب ورودی ساختمان و یا سایر درب ها موجب ایجاد آسودگی در رفت و آمد ساکنین می شود. بر روی تمام درب ها  با هر جنس و وزنی می‌ توان آرام بند نصب نمود.  اما نکته مهم انتخاب آرام بند مناسب، متناسب با نوع درب و وزن آن است. در مکانی عمومی آرام بند ها تقریبا بر روی تمام درب ها نصب می شوند اما در ساختمان های مسکونی آرام بند معمولا تنها بر روی درب ورودی ساختمان نصب می شود. در ساختمان‌هایی که کاربری تجاری و اداری دارند، علاوه بر درب ورودی، می توان ارام بند را برای درب هر واحد نیز نصب نمود. 

همچنین علاوه بر جک آرام بند درب انواع جک کابینت نیز در بازار موجود می باشد.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید