از جمله محصولات موجود در فروشگاه ابزار یراق می توان به قفل کتابی و قفل آویز اشاره داشت.

قفل کتابی از جمله ایمن ترین قفل های حال حاضر موجود در بازار می باشد. از قفل کتابی می توان برای تامین امنیت هر دَربی استفاده کرد. این قفل ها به دلیل عدم دسترسی آسان سارقان به زبانه و همچنین میله اتصالی آن یکی از مطمئن ترین قفل های موجود در بازار هستند. پیشنهاد می کنیم اگر قصد خرید قفل کتابی برای خود و محیط کاری و یا محل زندگی تان دارید، حتما از بهترین برندها و فروشگاه های معتبر اقدام به خرید نمایید.

قفل آویز برای بستن درب هایی مورد استفاده قرار می گیرد که قفلی بر روی آن نصب نشده است. قفل آویز رایج بازار همان قفل های طلایی رنگی است که در ابتدا از جنس برنج بوده اند ولی اکنون به دلیل قیمت بالای فلز برنج آویز طرح برنجی رایج شده که در حقیقت از جنس برنج است و آبکاری طلایی شده است. این آویز ها هم مانند دیگر قفل ها به جهت کیفیت ساخت امنیت های متفاوتی دارند. برخی از آنها با دارا بودن توپی برنجی و برخی با میله ی سخت کاری شده و برخی به جهت استفاده از آبکاری های خاص مقاوم تر شده اند.

 

چرا قفل باید کتابی بخریم؟

به دلیل کوتاه شدن حلقه، بریدن این قفل ها نسبت به قفل های آویز ایمن تر است. آنها دو کانال و یک زبان قفل دارند که با ترفندهای اساسی از باز شدن آنها به راحتی جلوگیری می کند. قفل های کتابی معمولاً دارای یک لایه محافظ قوی از جنس فولاد هستند. این لایه محافظ از شکستن قفل جلوگیری می کند.

مغزی این قفل ها دارای سیستم قفل رایانه ای است، بدین معنی که کلیدهای آنها توسط یک برنامه رایانه ای ساخته می شود و این باعث می شود که امکان باز شدن این قفل ها با شاه کلید ها کاهش یابد. مغزی از جنس فلز برنج دارند این مغزی ها معمولاً در برابر خوردگی اسید بسیار مقاوم هستند، بنابراین قفل های ضد اسید نیز نامیده می شوند.

 

دلیل برتری قفل کتابی نسبت به قفل‌های آویز

هر وسیله جدید به دلیل نقص در مدل قدیمی ساخته می‌شود، این مسئله در مورد قفل‌های کتابی هم صدق می‌کند. زمانی که دستگاه‌های برش قفل آنقدر پیشرفته شدند که به راحتی قادر به بریدن قفل‌های آویز بودند، قفل‌های کتابی با ایمنی بیشتر روانه بازار شدند. در این قفل‌ها فقط کمی از سطح زبانه مشخص است و به همین دلیل به آسانی قابل بریدن نیستند.

 مهم ترین مزیت قفل‌های کتابی نسبت به سایر قفل‌ها استفاده کردن کلید تخت در آنها است این کلیدها نسبت به کلیدهای دندانه‌ای معمولی ایمنتر بوده و به آسانی کپی نمی‌شوند. همچنین وضعیت قرار گرفتن ساچمه‌ها نیز می‌تواند در بالا بردن امنیت آن موثر باشد، چرا که گاهی سارقان با استفاده از سوراخکاری قفل و خارج کردن ساچمه‌ها اقدام به باز کردن آنها می‌کنند.

  • 1