جک آرام بند درب ارزان قیمت، مرکز فروش عمده و تکی در تهران

از یراق آلات مهم که در تمام درب های ورودی مخصوصا درب حیاط و درب نفر رو باید استفاده نمود، جک آرامبند می باشد. قیمت جک آرام بند درب حیاط بسته به نمره جک و برند تولید کننده و کیفیت آن متغیر است. جک آرام ­بند با نام جک هیدرولیکی درب نیز در بازار شناخته می ­‌شود. در فروشگاه یراق ابزار همواره سعی شده است با کیفیت ترین محصولات ارائه شود. آرام بند درب ورودی دارای مدل های مختلف سه سرعته، دو سرته و هیدرولیکی هستند. 

یراق ابزار نمایندگی آرام بند بهسازان و سایر برندها در تهران. با ما تماس بگیرید تا محصولات را ارزان تر از سایر فروشگاه ها خریداری نمایید.

جک آرام بند 

آرام‌ بند ( فنر کمپرسی آرام بند ) وسیله‌ ای مکانیکی است که به در و چهارچوب در متصل می‌شود تا پس از باز شدن در به بسته شدن تدریجی و آرام آن کمک کند.اجزای تشکیل‌دهنده آرام‌بند عبارتند از: پاشنه یا کفشک بازویی، ساعد بازویی، بازوی اصلی، و پیچ تنظیم سرعت. آرام بند بهسازان از بهترین محصولات بازار می باشد.

آرام بند یا جک ارام بند یا فنر آرام بند یا جک در یا فنر در همه نام کالایی است که درب ورودی و یا در ساختمان را بعد از باز کردن می بندد این عمل توسط فنر انجام می شود. این "آرام بند درب" را باید بر اساس وزن در و عرض در انتخاب کرد که معمولا جک در ( آرام بند) به سه وزن تا ۶۰ کیلو ، از ۶۰ کیلو تا ۸۰ کیلو ، از ۸۰ کیلو تا ۱۲۰ کیلو و از ۱۲۰ کیلو به بالا طبقه بندی می شود.

 

انتخاب دقیق جک آرام بند درب بر حسب وزن درب

اگر جکی که برای درب خود تهیه کردید مناسب نباشد، پس از نصب ممکن است دچار مشکلاتی شوید و یا به درب شما آسیب وارد شود. با توجه به جدول زیر می توانید برای انواع درب ساختمان محصول مناسب را خریداری نمایید.

سایز آرام بند وزن درب
جک نمره 1 قابل استفاده برای درب با وزن 10 تا 20 کیلوگرم
نمره دو  40 تا 65 کیلوگرم
نمره 3  60 تا 80 کیلو
نمره 4 80 تا 120 کیلو

البته ممکن است برای هر برند این مشخصات متفاوت باشد. در هنگام خرید حتما وزن درب را اعلام نمایید تا همکاران ما بر حسب مشخصات و ظرفیت جک آرام بند، محصول مناسب را در اختیار شما قرار دهند.

ما در فروشگاه یراق ابزار علاوه بر فروش انواع دستگیره و یراق آلات درب، سایر محصولات از جمله آرام بند، قفل درب حیاط، قفل کلیدی و .... را هم عرضه می کنیم.برای اطلاع از قیمت آرام بند درب ورودی ساختمان ، آرام بند درب حیاط با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 

برای خرید انواع جک آرام بند و سایر محصولات مانند دستگیره درب حیاط با شماره های ما در تماس باشید.

02166739294                 02166495600

 

جک آرام بند درب ورودی ساختمان
 

جک ارام بند در در مدل ها و با کیفیت های مختلفی ساخته می شود . مثلا برخی از ارام بند ها اصطلاحا فنر های مولنی دارند که وزن ۶۰ تا ۱۲۰ کیلو را پوشش میدهند. برخی از جک های ارام بند در اصطلاحا سه مرحله ای هستند که درب را در سه مرحله از لحاظ سرعت می بندند که مخصوص قفل برقی می باشند. چون قفل های برقی بر روی درهای ساختما دارای مقاومت بیشتری می باشند اگر بخواهیم ارام بند را در دو مرحله تنظیم کنیم که درب به طور قطع بسته شود احتیاج به باز کردن پیچ تنظیم به صورت غیر طبیعی هستیم و این عمل باعث کوبیده شدن درب می شود. ارام بند های مخصوص در های با قفل برقی این مشکل را حل کرده و تا نزدیک قفل برقی با سرعت آرامی در را می بندند و در چند سانتی درب به درب شتاب میدهند که قطعا در بسته شود. از جهت دیگر فنر های در و یا ارام بندها به دو دسته ی کلی ارام بند بازویی و ارام بند ریلی طبقه بندی می شوند که در دو نوع مشابه فنر های بازویی از قدرت بالاتری نسب به ارام بند های ریلی برخوردار هستند. قیمت برخی ارام بند ارزان و برخی گران است قیمت ارام بند بشتگی به انواع آن دارد.

برای خرید جک کابینت، پایه کابینت و قفل استخری می توانید به صفحه مورد نظر مراجعه و از محصولات ما دیدن بفرمایید.

 

آرام بند در چیست؟

آرام‌ بند در یکی از اجزای اختیاری درهاست که با بکار بردن آن می‌توان عمر قفل و دیگر اجزای در را افزایش داد و همچنین با به کار بردن آرام‌بند می‌توان از بسته شدن در اطمینان حاصل کرد و از طرفی با بکار بردن آرام‌بند در به‌صورت آرام بسته می‌شود و از صدای زیاد بسته شدن جلوگیری می‌شود.

 آرام بند انواع مختلفی دارد و از جهات مختلف به دسته‌بندی‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شود.

یکی از دسته‌بندی‌های آرام بند ها و البته مهم‌ترین آن‌ها سایز و نمره فنر و یا همان قدرت آرام‌بند است. فنر آرام‌بندها از سایز یک تا سایز هفت طبقه‌بندی می‌شود که به ترتیب مناسب نصب بر روی درهای ۲۰-۴۵ کیلوگرم، ۴۵-۶۰ کیلوگرم، ۶۰-۸۰ کیلوگرم، ۸۰-۱۰۰ کیلوگرم، ۱۰۰-۱۲۰ کیلوگرم و ۱۲۰ کیلوگرم به بالا هست.

آرام‌بندها به دو دسته کلی:

۱- آرام‌ بند بازویی

۲- آرام‌ بند ریلی

طبقه‌ بندی می‌شوند.

شایان ذکر است که مدل های آرام‌ بند بازویی از قدرت بیشتری نسبت به آرام‌ بند ریلی برخوردار می باشند. از اجزای تشکیل‌ دهنده آرام‌ بند می‌ توان به پیچ تنظیم سرعت، بازو،ریل، پاشنه یا کفشک بازویی اشاره نمود.

عملکرد آرام‌بند به این صورت است که پس از باز شدن در نسبت به بسته شدن در به صورت مکانیکی عمل می‌کند به این‌ترتیب که یک جک هیدرولیکی مانع از سرعت گرفتن و ضرب درب با چهارچوب می‌شود. البته قابل‌ذکر است که در تا نزدیکی چهارچوب کمی سرعت دارد ولی در نزدیکی درگیر شدن، قفل در با در سرعت درب کاهش پیدا می‌کند.

 

اگر وزن درب با آرام بند همخوانی نداشته باشد چه اتفاقی می افتد؟

چرا همیشه توصیه می شود که یک آرام بند مناسب با توجه به وزن درب انتخاب شود؟

درب ورودی یک وزن مشخص دارد ، و در کاتالوگ دستگاه آرام بند نیز با توجه به قدرت فنر آن نوشته شده که این آرام بند مناسب نصب بر روی چه دری است.آرام بند یا فنر آرام بند یا جک درب، نام کالایی است که درب ورودی و یا در ساختمان را بعد از باز کردن می بندد . این آرام بند را باید بر اساس وزن در و عرض در انتخاب کرد که معمولا جک در ( آرام بند) به سه وزن تا ۶۰ کیلو ، از ۶۰ کیلو تا ۸۰ کیلو ، از ۸۰ کیلو تا ۱۲۰ کیلو و از ۱۲۰ کیلو به بالا طبقه بندی می شود. جک ارام بند در در مدل ها و با کیفیت های مختلفی ساخته می شود . مثلا برخی از ارام بند ها اصطلاحا فنر های مولنی دارند که وزن ۶۰ تا ۱۲۰ کیلو را پوشش میدهند.

 

آرام بند درب ارزان

جک آرام بند ارزان دارای قدرت متوسط هستند، بنابراین این سری جک آرام بند  مناسب نصب بر روی انواع درب چوبی ، UPVC ، درب ورودی ضد سرقت ، درب لمسه اتاق مدیریت ، درب خروج اضطراری حریق و... می باشد.

 

قیمت جک آرام بند درب


با توجه به تنوع برند ، نوع عملکرد دستگاه ، مشخصات فنی و شرایط گارانتی ، قیمت جک آرام بند دربها بسیار متنوع است.ولی بصورت کلی یک آرام بند سه سرعته از یک برند خاص و با قدرت و گارانتی مشخص ، در حدود 30 تا 50 درصد از یک آرام بند دو سرعته از همان برند با همان قدرت و گارانتی ، قیمت بالاتری دارد.

پس قیمت جک آرام بند دو سرعته ارزان قیمت تر است. 

شما عزیزان می توانید برای اطلاع از قیمت آرام بند درب ورودی ساختمان و اطلاع از لیست کامل محصولات با ما در تماس باشید.

کاربرد جک درب ورودی ( آرام بند )

 کاربرد اصلی جک آرام بند ، بستن مطمئن درب و جلوگیری از ورود افراد ناشناس و پیشگیری از سرقت است.هیچگاه از یک آرام بند انتظار نداشته باشید که درب ورودی آهنی ساختمان را مانند درب یکخچال و یا درب اتوموبیل بی صدا ببندد.بی صدا بسته شدن درب به خیلی مسائل از جمله ساختار صحیح درب دارد. ولی در صورتی که آرام بند مناسبی برای درب ورودی انتخاب نمایید ، با کمترین میزان صدا درب بسته خواهد شد. برای اطلاع از چگونگی نصب جک آرام بند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

دلیل خرابی آرام بند چیست ؟

اساسی ترین دلایل خرابی آرام بند، استفاده نادرست از آن است. اگر بر یک درب جک آرام بند نصب شده باشد ، نباید با فشار و نیروی غیر متعارف و با سرعت زیاد باز شود و همچنین در هنگام بسته شدن باید درب را رها نمایید تا بصورت اتوماتیک خودش بسته شود. فشار و نیروی غیر متعارف باعث خرابی آرام بند و نشت روغن اورینگ آن می شود. همچنین اگر پیچ های تنظیم آرام بند با نیروی بیش از حد محکم شوند به بدنه داخلی فشار می آورند و ممکن است پوسته دستگاه سوراخ شود و روغن آن بیرون بریزد.

نشانه خرابی آرام بند چیست ؟

اگر یکی از علائم زیر را مشاهده نمودید احتمال دارد که جک شما خراب شده باشد.

 • دیگر پیچ تنظیم آن عمل نمی کند و درب با سرعت کوبیده می شود.
 • روغن دستگاه بیرون ریخته و بدنه دستگاه چرب می گردد.

با توجه به پلمپ بودن بدنه و قسمت های داخلی جک آرام بند ، معمولاً این محصول قابل تعمیر نیست و در صورت خرابی ، آرام بند نیاز به تعویض دارد.

برای خرید و اطلاع از لیست قیمت آرامبند درب با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سوالات متداول

 • مرکز فروش آرام بند در تهران کجاست؟

  مجموعه یراق ابزار مرکز پخش انواع یراق آلات به صورت عمده و تکی در ایران است. محصولات را ارزان تر از هر فروشگاه دیگری می توانید خریداری نمایید.

 • محبوب ترین بند آرام بند در بازار کدام است؟

  برندهای مختلفی اقدام به تولید آرام بند نموده اند. فوروارد و بهسازان از معروف ترین این شرکت ها هستند که دارای محصولات باکیفیت و ارزان قیمت است.

 • وزن درب را نمیدانم چگونه اقدام به خرید جک آرام بند نمایم؟

  با ارسال عکس برای کارشناسان ما مشاوره لازم برای شما انجام و محصول مناسب به شما معرفی خواهد شد.

 • 1